SIGN UP AND GET FREE SHIPPING OVER $75

Region

The best selection of Italian products hand picked by Giada De Laurentiis.

Corbara Pomodorini

14.1 oz
-
Regular Price
$7.50
Sale Price
$7.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Passata Di Pomodorini Di Corbara

1.25 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Calamarata Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Hazelnut & Cocoa Spread

7 oz
-
Regular Price
$16.65
Sale Price
$16.65
Regular Price
Unit Price
per 

Cerignola Green Olives

1.25 lbs
-
Regular Price
$14.60
Sale Price
$14.60
Regular Price
Unit Price
per 

Fusilli Corti Pasta

1.1lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Oregano Bunch

0.8 oz
-
Regular Price
$7.90
Sale Price
$7.90
Regular Price
Unit Price
per 

Sicilian Tomato Sauce

11.6 oz
-
Regular Price
$6.90
Sale Price
$6.90
Regular Price
Unit Price
per 

Taccole Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$11.50
Sale Price
$11.50
Regular Price
Unit Price
per 

Bucatini Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$17.50
Sale Price
$17.50
Regular Price
Unit Price
per 

Pappardelle Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$16.80
Sale Price
$16.80
Regular Price
Unit Price
per 

Il Sole Extra Virgin Olive Oil

17 oz
-
Regular Price
$38.40
Sale Price
$38.40
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Taralli Classic Flavor

8.8 oz
-
Regular Price
$4.10
Sale Price
$4.10
Regular Price
Unit Price
per 

L'Imperatore Extra Virgin Olive Oil

17 oz
-
Regular Price
$37.50
Sale Price
$37.50
Regular Price
Unit Price
per 

Semolina Flour

1.1 lbs
-
Regular Price
$5.25
Sale Price
$5.25
Regular Price
Unit Price
per 

Gnocchetti Napoletani Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$17.50
Sale Price
$17.50
Regular Price
Unit Price
per 

Chianti Condiments Sampler Pack

3 1.7-oz jars
-
Regular Price
$29.50
Sale Price
$29.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Soft Lemon Amaretti Cookies Tin

6.3 oz
-
Regular Price
$16.50
Sale Price
$16.50
Regular Price
Unit Price
per 

Classic Giardiniera

1.1 oz
-
Regular Price
$30.50
Sale Price
$30.50
Regular Price
Unit Price
per 

Capricci Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Fagioli Cannellini Beans

12 oz
-
Regular Price
$5.20
Sale Price
$5.20
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Amaretti Cookies In Vintage Tin

5.2 oz
-
Regular Price
$24.40
Sale Price
$24.40
Regular Price
Unit Price
per 

Pasta Mista

1.1 lbs
-
Regular Price
$8.90
Sale Price
$8.90
Regular Price
Unit Price
per 

Olio & Aceto Gift Box

-
Regular Price
$88.50
Sale Price
$88.50
Regular Price
Unit Price
per 

Eggplant Caponata

6.3 oz
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Amaretti Cookies in Venice Tin

5.2 oz
-
Regular Price
$15.50
Sale Price
$15.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Cookies D'Italia Box

-
Regular Price
$60.00
Sale Price
$60.00
Regular Price
Unit Price
per 

Carnaroli Rice in Box

2.2 lbs
-
Regular Price
$17.50
Sale Price
$17.50
Regular Price
Unit Price
per 

Fusilli Lunghi Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Basil Pesto Sauce

6.34 oz
-
Regular Price
$11.50
Sale Price
$11.50
Regular Price
Unit Price
per 

Aperitivo Hour Gift Box

-
Regular Price
$72.00
Sale Price
$72.00
Regular Price
Unit Price
per 

Sicilian Pistachio Spread

11.6 oz
-
Regular Price
$27.20
Sale Price
$27.20
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Rosemary Sprigs

.8 oz
-
Regular Price
$7.90
Sale Price
$7.90
Regular Price
Unit Price
per 

Nodi Marini Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Elicoidali Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$15.50
Sale Price
$15.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Bay Leaves

.88 oz
-
Regular Price
$7.90
Sale Price
$7.90
Regular Price
Unit Price
per 

Almond Coconut Spread

7 oz
-
Regular Price
$12.50
Sale Price
$12.50
Regular Price
Unit Price
per 

Bucatini Lunghi Pasta

2.2lbs
-
Regular Price
$17.50
Sale Price
$17.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Sun-Dried Tomatoes in Extra Virgin Olive Oil

4.05 oz
-
Regular Price
$12.50
Sale Price
$12.50
Regular Price
Unit Price
per 

Gemelli Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$15.20
Sale Price
$15.20
Regular Price
Unit Price
per