
What's new
Tuscan Salt Blend Large
- Regular Price
- $19.50
- Sale Price
- $19.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Gluten Free Mafalde Corte Pasta
- Regular Price
- $7.50
- Sale Price
- $7.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Gluten Free Stelline Pasta
- Regular Price
- $7.50
- Sale Price
- $7.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Pappardelle Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Spaghetti Chitarra Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Bucatini Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Fusilli Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Sicilian Pistachio Spread
- Regular Price
- $25.50
- Sale Price
- $25.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Fregola
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Sun-Dried Tomatoes In Oil
- Regular Price
- $13.50
- Sale Price
- $13.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Whole Peeled Tomatoes
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Tomato Passata
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Extra Virgin Olive Oil DOP
- Regular Price
- $25.50
- Sale Price
- $25.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Arborio Rice
- Regular Price
- $11.50
- Sale Price
- $11.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Red Wild Rice
- Regular Price
- $7.50
- Sale Price
- $7.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Artichoke Risotto Kit
- Regular Price
- $8.50
- Sale Price
- $8.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Porcini Mushroom Risotto Kit
- Regular Price
- $8.50
- Sale Price
- $8.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Italian Pine Nuts
- Regular Price
- $19.50
- Sale Price
- $19.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Gold Wrapped Extra Virgin Olive Oil
- Regular Price
- $24.50
- Sale Price
- $24.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Baciami! Exclusive Design Apron
- Regular Price
- $110.00
- Sale Price
- $110.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Spaghettoni Pasta
- Regular Price
- $11.00
- Sale Price
- $11.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Italiana Spa Day Kit
- Regular Price
- from $81.00
- Sale Price
- from $81.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
The Sweetness of Doing Nothing Book
- Regular Price
- $15.99
- Sale Price
- $15.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Basil Infused Extra Virgin Olive Oil
- Regular Price
- $9.50
- Sale Price
- $9.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Tour De Pasta Box
- Regular Price
- $47.00
- Sale Price
- $47.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Toketti di Pane Carasau Flatbread Crackers
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Taralli Traditional
- Regular Price
- $5.50
- Sale Price
- $5.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Whole Wheat Penne Rigate Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Whole Wheat Mezzi Rigatoni Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Simply Perfect Pasta Kit
- Regular Price
- $57.00
- Sale Price
- $57.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Penne Rigate Pasta
- Regular Price
- $11.00
- Sale Price
- $11.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Small Bluefin Tuna Fillets in Olive Oil
- Regular Price
- $33.50
- Sale Price
- $33.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Black Olive Paste
- Regular Price
- $9.50
- Sale Price
- $9.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Rigatoni Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Fettuccine Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Linguine Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Gluten Free Mezze Maniche Pasta
- Regular Price
- $7.50
- Sale Price
- $7.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Sheet Pan Lasagna Box
- Regular Price
- $70.00
- Sale Price
- $70.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Organic Bucatini Lunghi Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
If you love discovering new finds before everyone else, you’ve come to the right place. Here’s where you’ll find all the latest products in our shop—the items we’ve just added to the shelves. This section is updated every month with the best Italian products, all locally sourced and hand-picked by Giada de Laurentiis. There’s always something delicious to explore here!
Here, you’ll find the latest and greatest in pastas, olive oils, sweets, and so much more. We’re always traveling through Italy in search of new flavors. From the uniquely northern region of Trentino-Alto Adige, where pure Alpine waters make delicious gluten-free pasta, down to the volcanic island of Sicily in the southern Mediterranean, where the most flavorful pistachios grow, there’s nowhere we won’t go to bring deliciousness home to you.
We take regular trips to Italy to meet artisans who are keeping family traditions alive. Many of our producer partners have been in the same business for generations, or have turned a personal passion into their livelihood. Some are dedicated to bringing back heritage crops or recipes that were nearly lost. Sustainability and care for the land are key, so we make sure to see the farms and farmers in person. We hear their stories, walk their land, and come to understand why what they do is so special. More than just food, we’re bringing back a piece of their culture that we are honored to share with you.
Every time we return from a trip, we bring back more deliciously special products from Italy. When new products launch in our store, you’ll find them here first. Stuck in a grocery rut? Browse our selection of unique Italian foods and get ready to be inspired by new flavors. Shop what’s new at Giadzy and have the best of Italy delivered to you today.
Other Related Collections
