
All
Rum Chocolate Torrone
- Regular Price
- $16.50
- Sale Price
- $16.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(9.5 oz)
Crunchy Gianduja Hazelnut Torrone
- Regular Price
- $17.00
- Sale Price
- $17.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(9.2 oz)
Gianduja Chocolate Bar
- Regular Price
- $8.50
- Sale Price
- $8.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.9 oz)
Milk Chocolate Bar
- Regular Price
- $8.50
- Sale Price
- $8.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.9 oz)
Dark Chocolate Bar
- Regular Price
- $8.50
- Sale Price
- $8.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.9 oz)
Double Chocolate Panettone
- Regular Price
- $72.00
- Sale Price
- $72.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.7 lbs)
Apricot Panettone
- Regular Price
- $50.00
- Sale Price
- $50.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.2 lbs)
Traditional Panettone
- Regular Price
- $80.00
- Sale Price
- $80.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(2.1 lbs)
Celebration Box
- Regular Price
- $99.00
- Sale Price
- $99.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(7 items)
Italian Happy Hour Kit
- Regular Price
- $45.00
- Sale Price
- $45.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(5 items)
Tuscan Salt Blend Large
- Regular Price
- $19.50
- Sale Price
- $19.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(14.82 oz)
Olio & Aceto Box
- Regular Price
- $91.00
- Sale Price
- $91.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(3 items)
Recipe of the Month: Sorrento Lemon Spaghetti Pasta
- Regular Price
- $54.00
- Sale Price
- $54.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(4 items)
Pantry Staple Box
- Regular Price
- $95.00
- Sale Price
- $95.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(7 Items)
Hazelnut Oil
- Regular Price
- $12.50
- Sale Price
- $12.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.3 fl oz)
Organic Pappardelle Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.1 lbs)
Organic Spaghetti Chitarra Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.1 lbs)
Organic Bucatini Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.1 lbs)
Organic Fusilli Pasta
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.1 lbs)
Organic Fregola
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.1 lbs)
Sun-Dried Tomatoes In Oil
- Regular Price
- $13.50
- Sale Price
- $13.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(14.81 oz)
Whole Peeled Tomatoes
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(19.4 oz)
Spaccatelle Diced Tomatoes
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(19.4 oz)
Datterini Tomatoes
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(19.4 oz)
Tomato Passata
- Regular Price
- $10.50
- Sale Price
- $10.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(19.4 oz)
Extra Virgin Olive Oil DOP
- Regular Price
- $25.50
- Sale Price
- $25.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(17oz)
Arborio Rice
- Regular Price
- $11.50
- Sale Price
- $11.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(2.2 lbs)
Red Wild Rice
- Regular Price
- $7.50
- Sale Price
- $7.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.1 lbs)
Asparagus Risotto Kit
- Regular Price
- $8.50
- Sale Price
- $8.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(8.8 oz)
Saffron Risotto Kit
- Regular Price
- $8.50
- Sale Price
- $8.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(8.8 oz)
Artichoke Risotto Kit
- Regular Price
- $8.50
- Sale Price
- $8.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(8.8 oz)
Porcini Mushroom Risotto Kit
- Regular Price
- $8.50
- Sale Price
- $8.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(8.8 oz)
Italian Pine Nuts
- Regular Price
- $19.50
- Sale Price
- $19.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.76 oz)
Gold Wrapped Extra Virgin Olive Oil
- Regular Price
- $24.50
- Sale Price
- $24.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(17 oz)
Baciami! Exclusive Design Apron
- Regular Price
- $110.00
- Sale Price
- $110.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(One Size)
Organic Spaghettoni Pasta
- Regular Price
- $11.00
- Sale Price
- $11.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(1.1 lbs)
Italiana Spa Day Kit
- Regular Price
- from $81.00
- Sale Price
- from $81.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(White Rice Flour)
Acacia Flowers Honey
- Regular Price
- $20.50
- Sale Price
- $20.50
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
(14.10 fl oz)
The Sweetness of Doing Nothing Book
- Regular Price
- $15.99
- Sale Price
- $15.99
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Shop our selection of the best products imported directly from Italy, from pasta to sauces to olive oils. Here you'll find all you need to cook amazing and uncomplicated foods that the whole family will love!
Other Related Collections
