SIGN UP AND GET FREE SHIPPING OVER $75

Pasta Ingredients

For Giada De Laurentiis, pasta has always been one of the great pleasures of the table: it’s healthy and delicious; it can be light and delicate or rich and hearty; it’s readily available and easy to prepare—everything you want in a meal! Find here all you need for an amazing pasta.
Sold Out

Passata Di Pomodorini Di Corbara

1.25 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Sun-Dried Tomatoes In Oil

7.1 oz
-
Regular Price
$13.50
Sale Price
$13.50
Regular Price
Unit Price
per 

Calamarata Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Fusilli Corti Pasta

1.1lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Sicilian Tomato Sauce

11.6 oz
-
Regular Price
$6.90
Sale Price
$6.90
Regular Price
Unit Price
per 

Gluten Free Pasta Flour

1.1 lbs
-
Regular Price
$13.50
Sale Price
$13.50
Regular Price
Unit Price
per 

Taccole Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$11.50
Sale Price
$11.50
Regular Price
Unit Price
per 

Bucatini Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$17.50
Sale Price
$17.50
Regular Price
Unit Price
per 

Pappardelle Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$16.80
Sale Price
$16.80
Regular Price
Unit Price
per 

San Marzano Tomato D.O.P. Whole Hand-Peeled in Tomato Juice

2.2 lbs
-
Regular Price
$25.50
Sale Price
$25.50
Regular Price
Unit Price
per 

Gnocchetti Napoletani Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$17.50
Sale Price
$17.50
Regular Price
Unit Price
per 

Capricci Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Truffle Tagliatelle Pasta

8.8 oz
-
Regular Price
$26.50
Sale Price
$26.50
Regular Price
Unit Price
per 

Pasta Mista

1.1 lbs
-
Regular Price
$8.90
Sale Price
$8.90
Regular Price
Unit Price
per 

Fusilli Lunghi Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Basil Pesto Sauce

6.34 oz
-
Regular Price
$11.50
Sale Price
$11.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Arrabiata Sauce

19.4 oz
-
Regular Price
$12.50
Sale Price
$12.50
Regular Price
Unit Price
per 

Nodi Marini Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Tomato Passata

18.34 oz
-
Regular Price
$11.50
Sale Price
$11.50
Regular Price
Unit Price
per 

Elicoidali Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$15.50
Sale Price
$15.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Semi-Dried Cherry Tomatoes

6.3 oz
-
Regular Price
$14.50
Sale Price
$14.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Sun-Dried Tomatoes in Extra Virgin Olive Oil

4.05 oz
-
Regular Price
$12.50
Sale Price
$12.50
Regular Price
Unit Price
per 

Bucatini Lunghi Pasta

2.2lbs
-
Regular Price
$17.50
Sale Price
$17.50
Regular Price
Unit Price
per 

Gemelli Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$15.20
Sale Price
$15.20
Regular Price
Unit Price
per 

Spaghetti Chitarra Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$15.50
Sale Price
$15.50
Regular Price
Unit Price
per 

Tripolini Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$18.50
Sale Price
$18.50
Regular Price
Unit Price
per 

Cannelloni Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$12.50
Sale Price
$12.50
Regular Price
Unit Price
per 

Mezze Millerighe Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Ziti Corti Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$16.95
Sale Price
$16.95
Regular Price
Unit Price
per 

Paccheri Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Polifemo Extra Virgin Olive Oil

17 oz
-
Regular Price
$42.50
Sale Price
$42.50
Regular Price
Unit Price
per 

Fettuccine Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$13.50
Sale Price
$13.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Strozzapreti Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Fiorentini Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Anchovy Filets In Olive Oil Large

8.8 oz
-
Regular Price
$42.50
Sale Price
$42.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Manfredi Lunghi Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$17.50
Sale Price
$17.50
Regular Price
Unit Price
per 

Cappelletti Pasta

2.2 lbs
-
Regular Price
$17.50
Sale Price
$17.50
Regular Price
Unit Price
per 

Anchovy Filets In Olive Oil Medium

6.9 oz
-
Regular Price
$36.50
Sale Price
$36.50
Regular Price
Unit Price
per 

Black Truffle Guerande Salt

1 oz
-
Regular Price
$14.50
Sale Price
$14.50
Regular Price
Unit Price
per 

Lasagne Sheets Pasta

1.1 lbs
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per