READ OUR SHIPPING TIMES HERE TO GET YOUR ORDER FOR THE HOLIDAYS

Baking

Let's get baking with these fantastic products from Italy!

Amarena Cherries

21 oz
-
Regular Price
$26.50
Sale Price
$26.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Pizza & Foccacia Flour

1.1 lbs
-
Regular Price
$7.50
Sale Price
$7.50
Regular Price
Unit Price
per 

Gluten Free Pasta Flour

1.1 lbs
-
Regular Price
$13.50
Sale Price
$13.50
Regular Price
Unit Price
per 

Wild Cherry Jam

12.3 oz
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

"00" Pasta Flour

1.1 lbs
-
Regular Price
$7.50
Sale Price
$7.50
Regular Price
Unit Price
per 

Fig Preserves Jam

12.3 oz
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Lemon Marmalade With Lemon Peels

12.3 oz
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Moscato Wine Jelly

3.9 oz
-
Regular Price
$7.50
Sale Price
$7.50
Regular Price
Unit Price
per 

Dolcetto Wine Jelly

3.9 oz
-
Regular Price
$7.50
Sale Price
$7.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Balsamic Vinegar Modena I.G.P. 12 year

8.4 oz
-
Regular Price
$36.90
Sale Price
$36.90
Regular Price
$36.90
Unit Price
per 

Semola Flour

1.1 lbs
-
Regular Price
$5.25
Sale Price
$5.25
Regular Price
Unit Price
per 

Bitter Orange Marmalade

12.3 oz
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Balsamic Vinegar Modena I.G.P. 8 year

8.4 oz
-
Regular Price
$28.50
Sale Price
$28.50
Regular Price
Unit Price
per 

Lavender Honey

8.8 oz
-
Regular Price
$17.50
Sale Price
$17.50
Regular Price
Unit Price
per 

Strawberry Jam

12.3 oz
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Piedmont Cherry Vinegar

8.4 oz
-
Regular Price
$15.00
Sale Price
$15.00
Regular Price
Unit Price
per 

Mini Jam Sampler

4 1.5-oz jars
-
Regular Price
$22.50
Sale Price
$22.50
Regular Price
Unit Price
per 

Apricot Jam

12.3 oz
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Wild Blueberry Jam

12.3 oz
-
Regular Price
$11.50
Sale Price
$11.50
Regular Price
Unit Price
per 

Arbutus Honey

8.8 oz
-
Regular Price
$18.50
Sale Price
$18.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Citrus Honey

14.1 oz
-
Regular Price
$16.50
Sale Price
$16.50
Regular Price
Unit Price
per 

Mara de Bois Wild Strawberry Jam

12.3 oz
-
Regular Price
$12.50
Sale Price
$12.50
Regular Price
Unit Price
per 

Honey With Hazelnuts

8.11 oz
-
Regular Price
$15.90
Sale Price
$15.90
Regular Price
Unit Price
per 

Coffee Hazelnut Honey

7 oz
-
Regular Price
$13.50
Sale Price
$13.50
Regular Price
Unit Price
per 

Italian Alpine Wildflower Honey

14.1 oz
-
Regular Price
$18.90
Sale Price
$18.90
Regular Price
Unit Price
per 

Chestnut Honey

14.1 oz
-
Regular Price
$20.50
Sale Price
$20.50
Regular Price
Unit Price
per 

Amarena Cherries Small

8.1 oz
-
Regular Price
$18.00
Sale Price
$18.00
Regular Price
Unit Price
per 

Peach Preserves Jam

12.3 oz
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Plum Jam

12.3 oz
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per 

Balsamic Vinegar Vivace 3 year

8.4 oz
-
Regular Price
$39.50
Sale Price
$39.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Thyme Honey

8.8 oz
-
Regular Price
$13.50
Sale Price
$13.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Honey Pollen

4.2 oz
-
Regular Price
$15.50
Sale Price
$15.50
Regular Price
Unit Price
per 

Cookie & Cake Flour

1.1 lbs
-
Regular Price
$7.50
Sale Price
$7.50
Regular Price
Unit Price
per 

Marrons Glaces Cream

12.3 oz
-
Regular Price
$12.50
Sale Price
$12.50
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Carnaroli Rice Flour

1.4 lbs
-
Regular Price
$8.50
Sale Price
$8.50
Regular Price
Unit Price
per 

Carnaroli Rice Flour in Glass

1.1 lbs
-
Regular Price
$15.50
Sale Price
$15.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic type 1 All Purpose Flour

1.1 lbs
-
Regular Price
$7.50
Sale Price
$7.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic White Wine Vinegar Dressing

8.5 oz
-
Regular Price
$16.50
Sale Price
$16.50
Regular Price
Unit Price
per 

Organic Type 0 Baking Flour

1.1 lbs
-
Regular Price
$7.50
Sale Price
$7.50
Regular Price
Unit Price
per 

Quince Jam

12.3 oz
-
Regular Price
$10.50
Sale Price
$10.50
Regular Price
Unit Price
per